О проекте

1. Основні поняття

Нова українська спільнота (НУС) - рух прогресивно мислячих людей, які вірять в майбутнє України і займаються втіленням в життя української наднаціональної ідеї - ідеї мета-націі.
Наше гасло: мета нації - стати мета-нацією!

Мета-нація - єдиний на сьогоднішній день цивілізаційний проект, в якому української нації відводиться системоутворююча роль. Його сенс полягає в формуванні цілісного образу майбутнього і об'єднанні людей на основі спільної мети. Приклади інших подібних проектів: СРСР, Третій Рейх, Євросоюз, польська Мезоевразія / Міжмор'я, «Русский мир» і Небесний Єрусалим.
Мета-нація ширше будь-яких ментальних, культурних, мовних та релігійних рамок. Її центром судилося стати Україні, тому що українська мова знаходиться найближче до індоєвропейської прамови - джерела сакральних знань і міфів. Ця мова зрозуміла росіянам, білорусам та іншим слов'янським народам, які можуть стати частиною мета-націі нарівні з українцями.
Наша формула: прамова + мета-нація = мета-цівілізація.

Мета-цівілізація - принципово нова форма суспільного устрою, яка вирішить глобальні проблеми, допоможе людству знайти спільну мову і встановить баланс у розвитку духовності та технологій. Для її створення ми пропонуємо об'єднати і переосмислити ідеї глобалізації, слов'янської єдності, комунізму, трансгуманізму і космічної експансії. Об'єднуючим фактором може виступити ідея мета-націі як посередника між конфліктуючими цивілізаціями. Відповідну ідеологію ми називаємо мета-націоналізмом.

Україна безкрайня - віртуальна держава, що будується представниками мета-націі як фрактальний прообраз майбутньої мета-цівілізаціі.

Національна ідея - сукупність установок, лінгвістичних формул і генетичних програм, що визначає сенс існування нації, цілі і напрями її розвитку. Національна ідея України - ідея мета-націі. Ми не придумали цю ідею - вона записана споконвіку в мові, символіці та колективному безсвідомому народу. Наше завдання полягає лише в тому, щоб допомогти українцям усвідомити свою національну ідею і активувати відповідні архетипи.

Наднаціональна ідея (мета-ідея, цивілізаційний проект) - різновид національної ідеї, який пояснює особливу історичну роль нації на шляху до побудови мета-цівілізаціі. Наднаціональну ідею мають тільки ті нації, які можуть об'єднати навколо себе інші народи, запропонувати вирішення глобальних проблем і намалювати чітку картину майбутнього. Наднаціональні ідеї були у росіян і у американців в період протистояння комуністичної та ліберальної ідеологій, зараз локальні подібності таких ідей мають США, Євросоюз, Китай і Росія. Україна може створити всеосяжну альтернативу цим чотирьом проектам, як тільки її жителі усвідомлять себе мета-нацією.

2. У чому полягає українська національна ідея?

  • Територія України - прабатьківщина західноєвропейської, слов'янської, індоарійскої і багатьох інших, уже зниклих цивілізацій. Тут проходить межа між Сходом і Заходом, Азією та Європою, лісом і степом, морем і сушею, небом і землею. Цю межу ми бачимо на державному прапорі, і вона прописана в самій назві України у вигляді слова «край».
  • Історична місія України - виступати сполучною ланкою, посередником, фронтиром цивілізацій, а не околицею чужих імперій або союзів. Бути українцем - значить перебувати на передньому краю, в авангарді прогресу, на межі можливостей.
  • Українці - прямі нащадки праслов'ян (аріїв), які говорили на загальній прамові - родоначальниці всіх сучасних мов індоєвропейської групи. Ця мова містила в собі найдавніші знання про устрій світу, що збереглися до наших днів у формі міфів і казок. Ми не пам'ятаємо більшості міфологічних сюжетів, але вони живуть в підсвідомості як родова пам'ять і продовжують впливати на наше життя. Очищаючи свою мову від пізніших нашарувань, ми можемо налагодити зв'язок з колективним безсвідомим і запустити процес духовного відродження українського народу.
  • В українській, російській та інших слов'янських мовах збереглося найбільше слів і коренів мови наших предків. Глибинні значення слів і принципи, за якими ми будуємо свою промову, визначають наш світогляд, культуру, відносини і побут незалежно від того, ким ми себе вважаємо і у що віримо на свідомому рівні. Хочемо ми того чи ні, але саме нам відведена роль зберігачів знання і просвітителів всього людства.
  • На території України Ю. Ларічевим був розшифрований польовий геном - універсальний рунічний код, в якому беруть початок ідеї і міфи, покладені в основу світових цивілізацій. Він читається тільки російською, українською та спорідненими з ними слов'янськими мовами. Польовий геном є інформаційною основою молекули ДНК і згорнутої моделлю матеріальної всесвіту. Його можна виразити трьома способами: замкнутою послідовністю з 24-х рун старшого Футарку, в формі 22 + 2 старших арканів Таро і у вигляді 44-х букв слов'янської азбуки. Слова і вирази, прописані в цьому коді, можуть впливати на колективне безсвідоме, формувати нові життєві установки і міняти долю нації.

3. Навіщо взагалі потрібна національна ідея?

Без національної ідеї будь-який народ втрачає національну самоідентифікацію, вироджується і піддається асиміляції. На наших очах в Європі і Росії відбувається заміна корінних етносів мігрантами. У той же час історія знає чимало прикладів, як ідеї або міфи допомагали цілим народам в самих безнадійних ситуаціях. Завдяки національним ідеям євреї зберегли свою ідентичність, не маючи майже 2000 років власної держави, німці здійснили колосальний технологічний стрибок всього за 12 років існування Третього рейху, а громадяни СРСР досягли фантастичних результатів у період індустріалізації і здобули перемогу у Великій вітчизняній війні. Сьогодні Україна як ніколи потребує національної ідеї, щоб подолати економічну кризу, припинити еміграцію і покласти край збройному конфлікту на сході країни.

У нас в руках є потужна психотронна зброя, яку можна використовувати в політичних цілях. Її застосування зупинить гібридну війну, як колись застосування ядерної зброї зупинило Другу світову війну. Інформація знаходиться у вільному доступі. Хто нею скористається першим, той отримає незаперечну перевагу в умовах нового світового порядку, коли основною цінністю стають не матеріальні, а духовні ресурси. Ні Україна, ні Росія на сьогоднішній день не мають достатньо сильною ідеології, але рано чи пізно ті чи інші політичні сили усвідомлюють весь прихований потенціал психолінгвістики. Тому створення на основі запропонованої нами наднаціональної ідеї стратегічного наративу і відповідна зміна інформаційної політики є питанням національної безпеки.

4. Чому ідея повинна бути наднаціональною?

У сучасному глобалізованому світі жодна країна і жоден народ не можуть існувати лише за рахунок власних ресурсів. Ізоляція, нехай навіть з метою інформаційної безпеки - шлях до ентропії і розкладання. Тому національна ідея серед іншого повинна пояснювати, в чому цінність нації для всього людства. Для України це особливо актуально, оскільки вона, з одного боку, прагне довести свою прихильність західним цінностям, а з іншого - протистояти ідеологічному та економічному впливу Росії. Єдиний вихід з цієї ситуації - запропонувати ідею, яка буде складніше і вище, ніж ідея ліберальної демократії чи «русского мира». Тоді ми перейдемо з оборони в наступ і знайдемо прихильників серед представників інших національностей, повернемо назад тих, хто відмовився від українського громадянства і станемо прикладом для наслідування на всьому пострадянському просторі.

Ще однією важливою тенденцією є прискорений розвиток технологій, на тлі якого філософські, моральні, політичні, економічні та юридичні основи людської цивілізації сильно відстають. В епоху штучного інтелекту, глобальної цифровізації і майбутньої інтеграції людської свідомості з комп'ютером нам потрібні чіткі орієнтири в питаннях збереження індивідуальності, свободи волі, здатності до самостійного мислення і власної економічної цінності. Щоб люди не виявилися непотрібними, коли машини повністю замінять їх у виробництві та у сфері послуг, необхідно вже зараз розвивати ті сторони особистості і здібності, які поки неможливо відтворити в цифровому вигляді. Продовжуючи займатися механічною роботою і деградувати під впливом ЗМІ, ми ризикуємо залишитися за бортом науково-технічного прогресу. Пізнаючи себе і розвиваючись в руслі ідеї мета-націі, ми випередимо поточний порядок денний і закладемо контури сьомого технологічного укладу, в якому ключову роль гратимуть нелінійне мислення, розуміння сенсу, духовність і здатність до творчості.

5. Що це дає кожному з нас?

Людина народжується для того, щоб жити щасливо. Що б вона не робила - всі її зусилля спрямовані на досягнення внутрішньої гармонії. Матеріальні блага і почуттєві задоволення - це короткочасні радості, вони викликають залежність і завжди врівноважуються негативними емоціями. Більш стабільний ефект дають послідовний рух до наміченої мети, творчість і спілкування з спорідненими душами. Особливу радість і навіть екстаз ми відчуваємо в натовпі, коли незнайомі люди в єдиному пориві відчувають однакові емоції або захоплені спільною ідеєю.

Ключ до щастя - в резонансі, причетності, усвідомленні себе частиною чогось більшого і вищого. Наднаціональна ідея здатна викликати такий резонанс і пробудити в кожному з нас приховані сили. В результаті нація, яка ще недавно була однією з найбільш нещасних у світі, зможе вийти на новий рівень життя, відкрити небачені обрії і зробити немислимі справи - стати мета-нацією.

6. Як ми можемо реалізувати свою ідею на практиці?

Наша першочергова мета - пошук однодумців та формування громадської організації з максимальним залученням усіх зацікавлених. Кожен бажаючий може зареєструватися на сайті і опублікувати тут свої статті, програми, пропозиції або просто думки. Природно, ці матеріали будуть проходити модерацію на предмет відповідності нашим принципам, здоровому глузду та інтересам мета-націі. Ми з радістю чекаємо в своїй команді представників інтелектуальної еліти, творчо обдарованих людей, політиків і політтехнологів, а також керівників і активістів інших громадських рухів.

Нова українська ідеологія повинна спиратися на історичну спадщину, враховувати реалії сьогодення і вказувати шлях подальшого розвитку нації. У зв'язку з цим на нашому сайті є три стратегічні напрямки: Минуле, Теперішнє і Майбутнє. Публікації також розподіляються по розділах: Ідеологія, Філософія, Психолінгвістика і Інформаційна політика. У розділі Література представлені книги і статті, які ми рекомендуємо до прочитання. Ми переконані, що наднаціональну ідею треба будувати не на історичних міфах, а на твердому науковому фундаменті і цілісному світогляді. Ми використовуємо в якості методологічної бази такі концепції:

  • парадоксальну філософію Ю. Ларічева;
  • герметичну філософію В. Шмакова;
  • психолінгвістику, філософію мови А. Потебні;
  • палеогенетику, геногеографію, ДНК-генеологію А. Кльосова;
  • хвильову генетику П. Гаряєва;
  • цивілізаційний підхід О. Шпенглера;
  • гіпотезу голографічного всесвіту Д. Бома і К. Прибрама;
  • синергетику, теорію систем, теорію управління;
  • теореми математичної логіки (зокрема, теорема Геделя);
  • аналітичну психологію К. Юнга;
  • трансперсональну психологію С. Грофа, Е. Ласло, К. Уилбера і ін.